Skip to main content

Hoe inspireer je anderen met het project? Door het in de spotlights te zetten! Het European Solidarity Corps vindt het belangrijk dat resultaten, ervaringen en successen worden gedeeld: zowel binnen als buiten je organisatie. Deze tips helpen je daarbij.

Waarom projectresultaten verspreiden?

  • De jongeren halen meer uit het project doordat anderen ook van de projectresultaten kunnen leren. De impact van je project is daarmee groter.
  • Je inspireert anderen om deel te nemen in een project of er zelf een te starten.
  • Je brengt zowel het programma European Solidarity Corps als je eigen organisatie onder de aandacht.
  • Je benadrukt hiermee de meerwaarde van Europese samenwerking.

Deel dus regelmatig nieuws, updates en successen van het project; niet alleen na afloop, maar ook tussentijds. 

Wat zijn mijn verplichtingen bij het verspreiden van projectresultaten?

  • Het is verplicht om het logo van de Europese Unie met de tekst "(mede)gefinancierd door de Europese Unie" te gebruiken bij alle uitingen van het project. Doe dit dus op je website, maar bijvoorbeeld ook op flyers of filmpjes die je over het project maakt. De richtlijnen vind je hier.
  • Op het European Solidarity Corps Projects Platform staan alle projecten die via het European Solidarity Corps worden uitgevoerd. We moedigen je aan om hier ook de projectresultaten te uploaden.

Wat kan ik doen om het project in de spotlight te zetten?

Enkele tips:

  • Zorg voor interactie op jouw sociale media-kanalen. Vraag partners en collega’s om de updates te delen en vermeld het Nationaal Agentschap via de tag @Erasmus+ Jeugd & European Solidarity Corps op LinkedIn of @solidariteitsprojecten op Instagram, zodat wij de resultaten ook kunnen zien en verspreiden.
  • Deel updates en successen van het project op je eigen website, in de nieuwsbrief of via sociale media-kanalen. Doe dit niet alleen aan het einde van het project, maar ook tijdens het project. Deel dit ook met ons!
  • Zet het project in de spotlight met een artikel of video. Als Nationaal Agentschap zijn wij altijd op zoek naar interessante verhalen en ervaring. Heeft de projectgroep interesse in een interview of artikel of hebben ze een leuke (after-)movie gemaakt die ze graag met ons willen delen? Neem dan contact op met jouw contactpersoon of direct met de communicatie-collega’s via communicatie.erasmusplus@nji.nl.
  • Kijk in de Programmagids voor meer informatie over effectieve verspreiding van je projectresultaten.
bgie